Zawodowe potyczki w bibliotece

22 stycznia 2020

W poniedziałek, w bibliotece szkolnej – w ramach doradztwa zawodowego – klasy 3 X i 1 PW zmagały się ze specjalistycznymi zadaniami: zawodowa wykreślanka z hasłem, abecadło przedsiębiorczości, literowa układanka popularnych zawodów.

Klasa 3 X dodatkowo analizowała najważniejsze artykuły z poradnika „W pierwszej pracy”: formy zatrudnienia, źródła prawa pracy, umowy o pracę, obowiązki z zakresu BHP i in.
Uczniowie wkrótce skończą szkołę i te informacje będą im bardzo przydatne. Zajęcia przebiegły w bardzo serdecznej atmosferze, a zwieńczeniem były wizytówki zwierząt (każdy mógł wybrać pupila) z przydatnymi informacjami na odwrocie. A wspólne zdjęcie z wychowawczynią to doskonała pamiątka na przyszłość.

Opracowała: Halina Chowałko